فرهنگی
پیام  تبریک بخشدار شنبه و طسوج به مناسبت روز شهرداری و دهیاری‌ها ۱۴ تیر ۱۴۰۰

پیام تبریک بخشدار شنبه و طسوج به مناسبت روز شهرداری و دهیاری‌ها

چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها در حقیقت روز تجلیل و تکریم از کسانی است که صادقانه در جهت رشد و تعالی سکونت گاه های مردم سرزمینمان در شهرها و روستاها و در جای جای ایران عزیز بی منت و چشمداشت و بصورت شبانه روز از هیچ تلاش و مجاهدتی فروگزاری نکرده اند. […]

سوم تیر ماه سالگرد درگذشت استاد ایرج اسدی ۰۳ تیر ۱۴۰۰

سوم تیر ماه سالگرد درگذشت استاد ایرج اسدی

شهرستان دشتی در سحرگاه سوم تیرماه ۹۷ به سوگ ایرج اسدی یکی از چهره‌های ماندگار ادبی خود نشست. ایرج اسدی متولد ۱۳۱۷ شهر خورموج دانش‌آموخته ادبیات فارسی از دانشسرای شیراز، معلمی وارسته و شاعری توانمند بود که در طول نیم قرن دلدادگی در حوزه ادبیات، شاعران و شاگردان زیادی را تربیت کرد. شاعران و نویسندگانی […]

کتاب کلام الملوک یا آیین کشور داری منتشر شد ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

کتاب کلام الملوک یا آیین کشور داری منتشر شد

کتاب کلام الملوک یا آیین کشور داری منتشر شد کتاب کلام الملوک یا آیین کشور داری سروده محمدخان دشتی به کوشش هیبت الله مالکی منتشر شد.

عقیده و جهاد در نهضت امام خمینی ترکیبی بدیع است ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوشهر:

عقیده و جهاد در نهضت امام خمینی ترکیبی بدیع است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: ترکیب عقیده و جهاد در نهضت امام خمینی (ره) ترکیبی بدیع بود و نشان داد انسان ضمن معرفت، عبادت و ارتباط با خدا می‌تواند در میدان جهاد و مبارزه نیز حاضر شود.

حاجی میرازیی: مدارس نیازمند بازسازی و نوسازی کشور ۱۰.۵ درصد کاهش یافت ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

حاجی میرازیی: مدارس نیازمند بازسازی و نوسازی کشور ۱۰.۵ درصد کاهش یافت

وزیرآموزش و پرورش گفت: در سال ۹۵، ۳۰ درصد مدرسه‌های کشور نیازمند بازسازی، نوزسازی و مقاوم سازی بود که در پنج سال اخیر با کاهش ۱۰.۵درصدی این آمار امروز به ۱۹.۵ درصد کاهش یافته است.

برگزیدگان دومین جشنواره ملی نمایشخانه معرفی شدند ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

برگزیدگان دومین جشنواره ملی نمایشخانه معرفی شدند

در آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر خانگی (نمایشخانه) ۲۴ نمایش هنرمندانی از ۱۲ استان کشور به عنوان برگزیده انتخاب و تجلیل شدند.

۱۲خرداد سالروز درگذشت ادیب و شاعر معاصر زنده یاد استاد حاج علی مرادی ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

۱۲خرداد سالروز درگذشت ادیب و شاعر معاصر زنده یاد استاد حاج علی مرادی

علی مرادی فرزند مرحوم حاج احمد، به روایت شناسنامه در سال ۱۳۰۵ و به گفته پدرش در سال ۱۳۰۳ در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی چشم به جهان گشود. وی تا پایان دوره ابتدایی در زادگاهش و سال اول متوسطه را در بندر بوشهر درس خواند و سپس به سبب شرایط خاص زندگی از تحصیل […]

کتاب “زمین‌شناسی پزشکی خلیج فارس” در بوشهر منتشر شد ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

کتاب “زمین‌شناسی پزشکی خلیج فارس” در بوشهر منتشر شد

کتاب "زمین‌شناسی پزشکی خلیج فارس" اثر مشترک دکتر "ایرج نبی­‌پور" فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم و استاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و "رازقه اخباری زاده" دکترای زمین­ شناسی زیست محیطی با موضوع عوامل بیماری­‌زای محیطی در منطقه خلیج فارس منتشر شد.

مجموعه پویانمایی «داستانهای شهاب » منتشر می شود ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

مجموعه پویانمایی «داستانهای شهاب » منتشر می شود

رییس حوزه هنری استان بوشهر از انتشار مجموعه پویانمایی «داستانهای شهاب » خبر داد، داستانهای شهاب تلاش می کند تا با زبانی صمیمی مسائل زندگی روزمره  را برای مخاطب بازگو کند.

دهه کرامت تربیون انتخاباتی له یا علیه کاندیدایی نشود ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دهه کرامت تربیون انتخاباتی له یا علیه کاندیدایی نشود

رئیس شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت از تقارن انتخابات ریاست جمهوری با این دهه (۲۲ خرداد تا اول تیر) به عنوان فرصتی برای مشارکت حداکثری مردم یاد کرد و گفت: نباید از فضای این دهه به عنوان تریبون انتخاباتی له یا علیه کاندیدایی استفاده شود.