جاده مرگ تنگستان باز هم قربانی گرفت و اینبار شعله های آتش پایانی بود بر زندگی دو راننده جوان روزانه بیش از ۵۰ کشته در راه های مواصلاتی کشور بر اثر تصادفات قربانی می شوند جاده ساحلی تنگستان یکی از پر حادثه ترین جاده های استان بوشهر محسوب می شود که نزدیک به ۳۰ سال […]

جاده مرگ تنگستان باز هم قربانی گرفت و اینبار شعله های آتش پایانی بود بر زندگی دو راننده جوان

روزانه بیش از ۵۰ کشته در راه های مواصلاتی کشور بر اثر تصادفات قربانی می شوند

جاده ساحلی تنگستان یکی از پر حادثه ترین جاده های استان بوشهر محسوب می شود که نزدیک به ۳۰ سال است تقریباً دست نخورده باقی مانده حال آنکه نگاه ویژه و فوری نیازمند است و همتی همه جانبه از جانب مسئولین مربوطه تا حداقل نام این جاده برای مدتی از سفیر مرگ بودن تغییر یابد.

قصه پر غصه این جاده از دیر باز هر از چند گاهی سر باز می کند. این محور به دلیل پر پیچ و خم بودن و کم عرض بودن جاده و نیز دو خطه بودن به جای دو بانده بودن محور در شرایطی که راه ارتباطی بوشهر به دیر و حتی جنوب استان به حساب می آید از خطرسازترین جاده های استان طی سالهای اخیر بوده است.

پر تردد بودن این مسیر بخاطر گمرکات و رفت و آمد بالای خودروهای شوتی باعث گردیده خطر همیشه در کمین مردمان این خطه از استان باشد.
در سال ۹۸ و ماجرای بستن این محور هر چند باعث حاشیه های برای این محور شد اما با احداث چندین سرعتگیر که همان هم خارج از استاندارد می باشد، پایانی موقت بود بر آن همه اعتراض و مطالبه و بستن راه برای احقاق حقی که هیچگاه به سرانجام نرسید.

هر چند جسته و گریخته مسئولین استانی و شهرستانی سالهای گذشته مطالبی را برای رفع این مشکل بیان کرده اند اما آن سخنان فقط مرحمی کوتاه بود بر درد پر غم مردمان دیار تنگستان.

در اینجا گوشه ای از تذکرات و مطالبه مسئولین استان و شهرستان را با هم مرور می کنیم که نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه می باشد
عبدالحسین رفیعی پور در آبان ۹۸ با اشاره به قتلگاه بودن مسیر ساحلی تنگستان بر تسریع فوری برای تکمیل این پروژه از محل اعتبار تصویبی سفر رئیس جمهور اشاره کرد

سید کمالدین شهریاری نماینده وقت دشتی و تنگستان که در کمیسیون عمران مجلس عضویت داشت در مرداد ۹۵ با اشاره به اینکه در تهران رایزنی هایی صورت گرفته و برای مسیر ساحلی بوشهر به کنگان پیگیری هایی برای اختصاص بودجه داشته است،تاکید کرد قتلگاه ساحلی باشی به تنگستان را به جاده ای امن و آسایش مردم تبدیل خواهیم کرد

حجت الاسلام زاهد دوست امام جمعه دلوار در مرداد ۹۸ با اشاره به اینکه مشکل جاده ساحلی دلوار و حادثه خیز بودن آن را بارها به مسئولین استان متذکر شده است، با گلایه از پا برجا بودن این مشکل با خطاب قرار دادن شهریاری نماینده وقت مجلس و گراوند استاندار بوشهر بر بهبود این موضوع تاکید نموده است.

فرزاد رستمی مدیر کل راه و شهرسازی استان : قطعات مختلف محور مواصلاتی استان از محل اعتبارات وزارت نفت تکمیل می شود و تکمیل این محور با جدیت دنبال می شود

غلامحسین کرمی در دی ۹۹ با اشاره به نقش مهم استان در تامین بودجه و درآمد کشور تاکید کرد پروژه های راهسازی استان در اولویت قرار گیرد.

در شهرستان های دشتی و تنگستان بیش از ۶ جاده مرگ وجود دارد که نیازمند است نقاط حادثه خیز شهرستان های دشتی و تنگستان با درخواست و پیگیری های نماینده دشتی و تنگستان در مجلس و استاندار و پیگیری مجدانه فرمانداران نتیجه بخش شود.